Bezoek de oude kazematten, leer meer over de vestingbouw en historische gebouwen die nog steeds te vinden zijn in de middeleeuwse vestingstad Naarden. Deze leuke steptour is onder de begeleiding van een gids.
We starten in onze Bunker-Q, een oude kanonremise waar je diverse items kunt vinden over het militaire verleden van de vesting Naarden als garnizoensstad en de waterlinies waar Naarden deel vanuit maakte. Bunker-Q was tevens de plek waar Bassie & Adriaan veel filmopnames hebben gemaakt.
Na een rondleiding in Bunker-Q delen we de steps uit en krijg je een korte step instructie, waarna we samen op pad gaan. We verlaten door de Utrechtse poort de Vesting en maken een mooie tocht met een prachtig uitzicht op de indrukwekkende vestingmuren en dubbele gracht en komen ook bij het noordelijkste fort van de Nieuwe Hollandse Waterlinie, fort "het Ronduit"
Steppen is een relaxed en leuke manier om jezelf te verplaatsen. Je hoeft niet bang te zijn dat je het tempo niet bij kan houden of je conditie niet goed genoeg is. De gids stopt regelmatig om meer te vertellen over de indrukwekkende geschiedenis en laat uniek beeldmateriaal zien van meer dan een eeuw geleden, maar ook over WW2.
Als we weer binnen de veilige muren van de Vesting zijn aangekomen bezoeken we de oude kazematten waar zich de kanonkelders en luistergang bevinden. Deze kazematten zijn gebouwd rond ongeveer 1674 en laten een goed beeld zien van de Vestingbouw, het leven van de militairen en dieren zoals vleermuizen die er nu wonen.
Het laatste stuk gaan we door de stad waar zich nog veel militaire en andere unieke gebouwen zich bevinden.
Na de tocht van ongeveer 4 km en 2 uur kun je nog lekker nagenieten van een drankje en hapje in een van de leuke restaurants en kroegen met gezellige terrassen. Wij geven je graag nog meer tips voor een geslaagd dagje Naarden-Vesting.
Deze steptour met gids kost €19,50 p.p inclusief stephuur.
Deelnemers
Min 3 en max 10 deelnemers
Aanmelden
Je ontvangt van ons dan een bevestiging en de exacte locatie
Bezoek de website