Luchtwachttoren (bouwjaar ca 1950) en bunker (bouwjaar 1968) staande op een dijk op het adres Nieuw Kieldrechtdijk 9 te 4568 AS Nieuw Namen.
Zijn privé-eigendom. Toren is veilig te beklimmen (hardhouten trap). Hoogte 15 meter. Maximaal 10 personen tegelijk. In de bunker kan men veilig afstijgen via een metalen trap (loodrecht naar beneden). Zowel voor toren als bunker kinderen onder begeleiding van een volwassene. De toren is in gebruik geweest tot 1964, toen de luchtwachtdienst in de regio werd opgeheven. Daarna is de toren overgegaan naar de Bescherming Bevolking (BB). Vanaf de toren konden waarnemers een eventuele inslag van een atoombom lokaliseren en deze coördinaten telefonisch doorgeven.
Ter bescherming van het personeel werd in 1968 aan de voet van de toren een kleine atoomschuilkelder gebouwd. Deze heeft een oppervlak van 4,65 x 2,50 m en bevindt zich een meter onder het maaiveld. Toen de BB in 1980 werd opgeheven verloren de toren en de schuilkelder hun functie.
Nieuwe Kieldrechtdijk 11 4568 PE Nieuw Namen
Toon locatie