Woensdag 21 januari 2026 is in Bezoekerscentrum Beemster de nieuwe Werelderfgoedzaal officieel geopend. Een plek waar bezoekers in één oogopslag kennismaken met het unieke verhaal van de Beemster én de Hollandse Waterlinies.
Dankzij een financiële bijdrage van de Provincie Noord-Holland kreeg ook het verhaal van de Hollandse Waterlinies UNESCO werelderfgoed een vaste plek in dit educatiecentrum. Zo laten ze zien hoe water, landschap en geschiedenis samen Noord-Holland hebben gevormd.
De zaal biedt heldere informatie, een grote overzichtskaart en volop inspiratie om de Beemster verder te ontdekken. De opening markeert ook een nieuwe stap in de samenwerking tussen Bezoekerscentrum Beemster en het Beemster Museum, beide gevestigd aan de Middenweg in Middenbeemster.
Mooi om te zien hoe lokaal vakmanschap, erfgoed en educatie hier samenkomen.
Ben je in de buurt? Neem vooral een kijkje en laat je inspireren door twee UNESCO-werelderfgoederen op één plek.
De Werelderfgoedzaal is t/m maart te bezoeken op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Vanaf april, met de start van het toeristisch seizoen, kan de bezoeker van woensdag t/m zondag deze nieuwe zaal bewonderen en zich laten inspireren om meer van de Beemster te zien.