De Mercuur is een voormalige Nederlandse oceaanmijnenveger. Het schip kwam als Hr.Ms. Onverschrokken in 1954 uit de VS naar Nederland. Het werd later omgebouwd tot torpedowerkschip en hernoemd in Hr.Ms. Mercuur. Deze oudste houten mijnenveger van de Koninklijke Marine is nu een
living history museumschip
in Vlissingen en wordt onderhouden en gerestaureerd door vrijwilligers van de Stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen .
-
Stap eens aan boord van deze oudste houten oceaanmijnenveger – later aangepast naar torpedowerkschip – van de Nederlandse marine uit de jaren ‘50!
-
Ontdek hoe de mensen vroeger aan boord leefden, aten en sliepen. Je komt bijvoorbeeld in de kajuit van de commandant, de kombuis (keuken), de commandocentrale, en de ziekenboeg.
-
… Natuurlijk mag je de indrukwekkende machinekamer niet missen
-
… Sein je naam eens in de radiohut en sta aan het roer op de brug
-
…. Leer over zeemijnen en ontdek hoe een torpedowerkschip werkt
-
…. en nog véél meer!
Voor jonge matrozen
Kinderen van ca. 7-12 kunnen tijdens de rondgang onze gratis speurtocht doen! Voor de kleintjes die nog niet kunnen lezen hebben Marinus en Marina een leuke beeldkwis.
Locatie:
De Mercuur ligt in het centrum van Vlissingen, in het Dok van Perry. Het is ongeveer 250 meter lopen van winkelstraat de Walstraat en 25 minuten lopen vanaf het NS-station Vlissingen.
Bezoekadres
: Dok van Perry | 4381 EL Vlissingen
Entreeprijzen
Volwassenen: € 8,=
Kinderen 4 t/m 12 jaar: € 4,=
Kinderen 0 t/m 3 jaar: GRATIS.
Donateurs met digitale ledenpas: GRATIS
De Museumkaart is bij ons niet geldig.
Op Open Monumentendag geldt 50% korting op de entreeprijs