In het nieuwe ArcheoLab in de Bibliotheek, op de eerste verdieping, kun je meedoen aan écht archeologisch onderzoek. Samen met een archeoloog en andere liefhebbers zijn we in het ArcheoLab aan de slag met het onderzoeken van 2000 jaar oude Romeinse vondsten uit Albaniana, zoals Alphen aan den Rijn toen heette. Tijdens de ArcheoLab-sessies kijken we naar verschillende soorten archeologische materialen, zoals aardewerk, glas, metaal, dakpannen en munten.
Je leert aan dit materiaal het volgende herkennen:
• Wat voor functie heeft het gehad?
• Hoe is het gemaakt?
• Waar komt het vandaan?
• Hoe oud is het?
Deze vondsten komen uit de vicus (kampdorp bij het Romeinse fort in hartje Alphen aan den Rijn) waar vrouwen en kinderen van de soldaten woonden. Hier vond je vroeger huizen, een tempel, een badhuis, eettentjes en winkels, eigenlijk net als in het centrum van Alphen nu! Samen duiken we in het leven van de vroegere bewoners van 2000 jaar geleden.
Je hoeft geen ervaring of kennis van archeologie of geschiedenis te hebben, het gaat om een leuke ervaring. Voor oud én jong! Het ArcheoLab vindt tweewekelijks plaats op vrijdagmiddag (13.30–16.30) en zaterdagochtend (10.30–13.30).
Meedoen
• Inschrijven kan tot donderdag 12 uur voorafgaand aan de ArcheoLab-sessie die week
• Maximaal 10 deelnemers
• Je mag elke keer aansluiten, of af en toe, of gewoon een keertje komen kijken
• Kennis van archeologie of geschiedenis is niet vereist, het gaat om een leuke ervaring
• Voor jong en oud
Waar?
In de Bibliotheek Rijn en Venen in Alphen-Centrum
Aarkade 10
Alphen aan den Rijn
tel: 01724-475771
Let op: wees er snel bij, er is beperkt plaats.
Deze activiteit wordt aangeboden door Marieke van Winkelhoff (Erfgoedhuis ZH), Alistair Bright (Bibliotheek Rijn en Venen-Alphen Centrum) Julia Chorus (Chorus Archeologie).