Meer dan 80 jaar geleden gebouwd door de Duitse bezetter maakte de hangar en akker onderdeel uit van het grootste vliegveld van Nederland, tot voor kort werden ze gebruikt voor agrarische doeleinden, nu vormen ze onderdeel van Landgoed De Hangar, testsite voor kunsten en natuur.
Vliegtuighangar
De Hangar was oorspronkelijk een vliegtuighangar die gebouwd is in de Tweede Wereldoorlog. De hangar en de akker die eromheen ligt, maken onderdeel uit van het rijksmonument Fliegerhorst Deelen. Met de aanleg van dit vliegveld ten noorden van Arnhem begonnen de Duitsers al snel na de inval in mei 1940. Door de hangar en de grond er omheen als agrarisch bedrijfsgebouw en akker uit te voeren probeerde de Duitse bezetter de werkelijke functie te camoufleren. Op de namaakramen zijn nog vaag de lijnen van getekende roetjes te zien. De houten dakconstructie is bijzonder omdat ze onconventioneel is en 23 meter overspant. Op de achterwand staat nog in rode blokletters ‘rauchen verboten’.
Ritsaerthoeve
Na de Tweede Wereldoorlog, toen de overige hangars en de locomotiefloods op Fliegerhorst Deelen door de Nederlandse Heidemaatschappij werden omgebouwd tot boerderijen (de Vier Heemskinderen), kreeg de Hangar de functie van boerenschuur bij de
Ritsaerthoeve
(de voormalige locomotiefloods) voor opslag en als stallingruimte voor voertuigen. De brede ingang voor vliegtuigen aan de noordkant kreeg een bakstenen gevel met kleinere toegang met schuifdeuren.
Andere voormalige vliegtuighangars die je tijdens Open Monumentendag kunt bezoeken zijn de
Adelaerthoeve
en de
Reijnouthoeve
.
Adres
: Koningsweg 19, Arnhem
Openingstijden
za 12 sep. 12:00 - 16:00
zo 13 sep. 12:00 - 16:00