Fort de Roovere is gebouwd in 1628 en sinds 1975 een Rijksmonument. De aarden wallen en grachten van dit fort zijn nog duidelijk herkenbaar. Ten oosten van het fort bevinden zich in het bos de restanten van Franse loopgraven. Fort de Roovere is onderdeel van de West-Brabantse Waterlinie; de oudste waterlinie van Nederland.
Vanaf 1628 heeft deze waterlinie weerstand geboden aan meerdere Europese legers. De forten Moermont, Pinssen, de Roovere, Henricus, Halsters Laag, de Liniewal en het Ravelijn maakten onderdeel uit van de verdedigingslinie. De West-Brabantse Waterlinie strekte zich uit van de vesting Bergen op Zoom tot Steenbergen.
Van de vele verdedigingslinies die in Nederland gebouwd zijn, heeft alleen de Waterlinie van Bergen op Zoom naar Steenbergen zijn grote waarde bewezen. Hier is ook, in een Europees conflict, daadwerkelijk slag geleverd. Dit fort is volledig in oorspronkelijke staat hersteld. Verrassend is de “Mozesbrug” in een der grachten en de architectuur van de Pompejustoren van waaruit u een fraai overzicht van deze omgeving krijgt.
Op
zaterdag
zal onder in de toren Pompejus de stichting Vestingwerk Westelijk Noord-Brabant actief zijn met wat de stichting doet en is de film te zien van de beklimming van de toren
Borgerij Berghen opden Zoom
slaat op
zondag
13 september op Fort de Roovere hun kampement op. Ook voeren zij een strijdtoneel op. Indrukwekkend om te zien hoe in het verleden de soldaten en hun familie bivakkeerden en hoe de strijd werd gestreden.
Tevens worden er op zondagmiddag 13 september van 14.00 uur tot 15.00 uur spectaculaire roofvogelshows gegeven.
Openingstijden
za 12 sep. 10:00 - 17:00
zo 13 sep. 11:00 - 17:00
Adres
: Ligneweg 3b, Halsteren
Bron
:
Fort de Roovere te bezichtigen en met diverse activiteiten - Open Monumentendag